The Delaware Lacrosse Foundation, a Chapter of US Lacrosse , DLF Delaware Youth Lacrosse Delaware High School Lacrosse Delaware Lacrosse Scores Delaware Lacrosse Grants Delaware High School Lacrosse Coaches Delaware Lacrosse Camps and Clinics

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

                             2021 HENLOPEN NORTH ALL CONFERENCE BOYS LACROSSE

 

                 

FIRST TEAM

     

SECOND TEAM

   
 

ATTACK

SCHOOL

GRADE

   

ATTACK

SCHOOL

GRADE

 

GABE BEST

C HENLOPEN

12

   

SAM SLATER

POLYTECH

12

 

RYAN CAREY

C RODNEY

12

   

JASON ZEITLER

SMYRNA

12

 

MIKE FREDERICK

C HENLOPEN

11

   

SHANE SYLVESTER

MILFORD

11

           

 

 

 

 

MIDFIELD

       

MIDFIELD

   
 

HANK D'AMBROGI

C HENLOPEN

11

   

ZAREK KOLAKOWSKI

SMYRNA

12

 

LANDAN HAJEK

MILFORD

12

   

DREW YELVERTON

S TECH

12

 

JADEN DAVIS

C HENLOPEN

12

   

STEVE GROSSMAN

C RODNEY

10

                 
 

DEFENSE

       

DEFENSE

   
 

LANDON BEST

C HENLOPEN

12

   

NICK ARNOLD

C HENLOPEN

12

 

MASON GRIFFITH

C RODNEY

12

   

NICK SHANE

SMYRNA

12

 

DREW DENNIS

C HENLOPEN

12

   

RASEAN LEMON-DEJESUS

DOVER

12

           

 

 

 

 

LONG POLE SPECIALIST

       

LONG POLE SPECIALIST

   
 

FINN FORCUCCI

C HENLOPEN

11

   

MASON WASHBURN

S TECH

12

 

FACEOFF SPECIALIST

       

FACEOFF SPECIALIST

   
 

CHARLES FRICHTMAN

C HNELOPEN

10

   

DANE WILSON

C RODNEY

12

 

GOALKEEPER

       

GOALKEEPER

   
 

MICHAEL SPOSATO

C HENLOPEN

10

   

JAKE BUXTON

C RODNEY

12

           

 

 

 

 

HONORABLE MENTION

             
 

PLAYER

SCHOOL

GRADE

         
 

PATRICK CRAIG

C RODNEY

9

         
 

BLAKE GIPKO

C HENLOPEN

12          
 

ZACH BROWN

DOVER

12

   

COACH OF THE YEAR

 

MATT HAGUE

MILFORD

12

   

JUSTIN HETHERINGTON- SUSSEX ACADEMY

 

AIDAN STEPHAN

POLYTECH

11

         
 

KEVIN SARKISSIAN

SMYRNA

11

         
 

JACOB SNARSKY

S CENTRAL

12

         
    S TECH            
                     

 

2019 HENLOPEN SOUTH ALL CONFERENCE BOYS LACROSSE
             
FIRST TEAM       SECOND TEAM    
             
ATTACK SCHOOL GRADE   ATTACK SCHOOL GRADE
BRANDON TICE L FOREST 12   MICHAEL PLUMMER WOODBRIDGE 12
RYAN FURMAN I RIVER 12   PARKER LUCAS DELMAR 12
JACKSON DINGER S ACADEMY 12   MAXWELL FORREY I RIVER 10
             
MIDFIELD       MIDFIELD    
BEN SPENCER I RIVER 12   MICHAEL BRUMMELL WOODBRIDGE 12
REECE STONE I RIVER 11   RAJAY ALLEN DELMAR 11
CAEL MOYER L FOREST 11   BRENTON WILLIAMS WOODBRIDGE 12
             
DEFENSE       DEFENSE    
KENNY CAY S ACADEMY 11   NATHAN SCHURMAN L FOREST 12
LUKE HACKETT DELMAR 11   GARRETT WRIGHT DELMAR 12
MACK LEONHARDT S ACADEMY 10   RJ SENSENY I RIVER 12
             
GOALKEEPER       GOALKEEPER    
CALEB SECRIST L FOREST 12   CHASE TIMMONS DELMAR 11
             
LONG POLE SPECIALIST       LONG POLE SPECIALIST    
AIDAN DUNN L FOREST 12   RILEY CUSTODIO S ACADEMY 12
             
FACEOFF SPECIALIST       FACEOFF SPECIALIST    
JASON REA L FOREST 12   BASTIAN PERRY DELMAR 12
             
HONORABLE MENTION             
PLAYER SCHOOL GRADE        
  DELMAR          
JAX CATHELL I RIVER 12        
  L FOREST          
  S ACADEMY          
  WOODBRIDGE